gst-plugins-good 0.10.25.3 - en to el translation catalogue (176 entries)

en: %s %d Function
el: Λειτουργία %s %d

en: %s Function
el: Λειτουργία %s

en: '%s' by '%s'
el: '%s' από '%s'

en: 3D Center
el: Κέντρο 3D

en: 3D Depth
el: Βάθος 3D

en: 3D Enhance
el: Ενίσχυση 3D

en: A network error occured, or the server closed the connection unexpectedly.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα δικτύου ή ο διακομιστής έκλεισε ξαφνικά τη σύνδεση.

en: AUX 1 In
el: Είσοδις AUX 1

en: AUX 2 In
el: Είσοδος AUX 2

en: AUX In
el: Είσοδος AUX

en: AUX Out
el: Έξοδος AUX

en: Audio playback error.
el: Σφάλμα αναπαραγωγής ήχου

en: Bass
el: Μπάσα

en: Bass Boost
el: Ενίσχυση χαμηλών

en: Black Connector
el: Μαύρη υποδοχή

en: Black Front Panel Connector
el: Μαύρη υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Blue Connector
el: Μπλε υποδοχή

en: Blue Front Panel Connector
el: Μπλε υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Built-in Speaker
el: Ενσωματωμένο μεγάφωνο

en: Cannot identify device '%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η ταυτοποίηση της συσκευής '%s'.

en: Cannot operate without a clock
el: Δεν είναι δυνατή η λειτουργία χωρίς ρολόι

en: Center
el: Κέντρο

en: Center / LFE
el: Κεντρικό / Χαμηλών συχνοτήτων

en: Changing resolution at runtime is not yet supported.
el: Η αλλαγή της ανάλυσης κατά τη διάρκεια λειτουργίας δεν υποστηρίζεται ακόμα.

en: Could not connect to server
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή

en: Could not enqueue buffers in device '%s'.
el: Αδυναμία θέσης σε σειρά των buffer στη συσκευή '%s'.

en: Could not establish connection to server.
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή.

en: Could not establish connection to sound server
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή ήχου

en: Could not get parameters on device '%s'
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση των παραμέτρων στην συσκευή '%s'

en: Could not map buffers from device '%s'
el: Αδυναμία χαρτογράφησης buffer για τη συσκευή '%s'

en: Could not open audio device for mixer control handling.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για χειρισμό του ελέγχου του μίκτη.

en: Could not open audio device for mixer control handling. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για χειρισμό του ελέγχου του μίκτη. Αυτή η έκδοση του Open Sound System δεν υποστηρίζεται από αυτό οτ στοιχείο.

en: Could not open audio device for playback.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για αναπαραγωγή.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για αναπαραγωγή. Η συσκευή χρησιμοποιείται από μια άλλη εφαρμογή.

en: Could not open audio device for playback. This version of the Open Sound System is not supported by this element.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για αναπαραγωγή. Αυτή η έκδοση του Open Sound System δεν υποστηρίζεται από αυτό το στοιχείο.

en: Could not open audio device for playback. You don't have permission to open the device.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για αναπαραγωγή. Δεν έχετε τα δικαιώματα να ανοίξετε την συσκευή.

en: Could not open audio device for recording.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για εγγραφή.

en: Could not open audio device for recording. You don't have permission to open the device.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής ήχου για εγγραφή. Δεν έχετε τα δικαιώματα να ανοίξετε την συσκευή.

en: Could not open device '%s' for reading and writing.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής '%s' για ανάγνωση και γράψιμο.

en: Could not resolve server name.
el: Δεν ήταν δυνατός ο προσδιορισμός του ονόματος του διακομιστή.

en: Device '%s' is not a capture device.
el: Η συσκευή '%s' δεν είναι μια συσκευή λήψης.

en: Device '%s' is not a output device.
el: Η συσκευή '%s' δεν είναι συσκευή εξόδου.

en: Diagnostic
el: Διαγνωστικό

en: Digital In
el: Ψηφιακή είσοδος

en: Digital Out
el: Ψηφιακή έξοδος

en: Digital-1
el: Ψηφιακό-1

en: Digital-2
el: Ψηφιακό-2

en: Digital-3
el: Ψηφιακό-3

en: Downmix
el: Μίξη συγχώνευσης (Downmix)

en: Error getting capabilities for device '%s': It isn't a v4l2 driver. Check if it is a v4l1 driver.
el: Σφάλμα κατά τη λήψη δυνατοτήτων της συσκευής '%s': Δεν είναι οδηγός v4l2. Ελέγξτε αν είναι οδηγός v4l2.

en: Error reading %d bytes from device '%s'.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση %d bytes απο την συσκευή '%s'.

en: Error reading %d bytes on device '%s'.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση %d bytes στην συσκευή '%s'.

en: Error recording from audio device.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή από τη συσκευή ήχου.

en: Failed after %d tries. device %s. system error: %s
el: Αποτυχία έπειτα από %d προσπάθειες. συσκευή %s. σφάλμα συστήματος: %s

en: Failed getting controls attributes on device '%s'.
el: Αποτυχία κατά την ανάγνωση των χαρακτηριστικών ελέγχου στην συσκευή '%s'.

en: Failed to decode JPEG image
el: Αποτυχία αποκωδικοποίησης της εικόνας JPEG

en: Failed to get current input on device '%s'. May be it is a radio device
el: Αποτυχία ανάγνωσης της τρέχουσας εισαγωγής στην συσκευή '%s'. Πιθανόν να είναι μια συσκευή ράδιο

en: Failed to get current tuner frequency for device '%s'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης της τρέχουσας συχνότητας δέκτη για την συσκευή '%s'.

en: Failed to get setting of tuner %d on device '%s'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης των ρυθμίσεων δέκτη %d στην συσκευή '%s'.

en: Failed to get signal strength for device '%s'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης ισχύς σήματος για την συσκευή '%s'.

en: Failed to get value for control %d on device '%s'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης τιμής για τον έλεγχο %d στην συσκευή '%s'.

en: Failed to query attributes of input %d in device %s
el: Αποτυχία ανίχνευσης ιδιοτήτων της εισόδου %d στη συσκευή %s

en: Failed to query norm on device '%s'.
el: Αποτυχία ανίχνευσης κανονικοποίησης στη συσκευή '%s'.

en: Failed to query sound server capabilities
el: Αποτυχία αναζήτησης των δυνατοτήτων του διακομιστή ήχου

en: Failed to set current tuner frequency for device '%s' to %lu Hz.
el: Αποτυχία ρύθμισης τρέχουσας συχνότητας δέκτη για την συσκευή '%s' στα %lu Hz

en: Failed to set input %d on device %s.
el: Αποτυχία ρύθμισης εισαγωγής %d στην συσκευή %s.

en: Failed to set norm for device '%s'.
el: Αποτυχία ρύθμισης κανόνα για την συσκευή '%s'.

en: Failed to set value %d for control %d on device '%s'.
el: Αποτυχία ρύθμισης τιμής %d για τον έλεγχο %d στην συσκευή '%s'.

en: Failed trying to get video frames from device '%s'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης πλαισίων βίντεο από την συσκευή '%s'.

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Front
el: Μπροστά

en: Front Panel Headphones
el: Ακουστικά μπροστινού πάνελ

en: Front Panel Line In
el: Είσοδος γραμμής μπροστινού πάνελ

en: Front Panel Line Out
el: Έξοδος γραμμής μπροστινού πάνελ

en: Front Panel Microphone
el: Μικρόφωνο μπροστινού πάνελ

en: Gain
el: Κέρδος

en: Got unexpected frame size of %u instead of %u.
el: Απροσδόκητο μέγεθος πλαισίου από %u αντί του %u

en: Gray Connector
el: Γκρι υποδοχή

en: Gray Front Panel Connector
el: Γκρι υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Green Connector
el: Πράσινη υποδοχή

en: Green Front Panel Connector
el: Πράσινη υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Handset
el: Τηλεφωνική συσκευή

en: Headphone
el: Ακουστικό

en: Headphones
el: Ακουστικά

en: High
el: Υψηλή

en: In-gain
el: Κέρδος εισόδου

en: Input
el: Είσοδος

en: Input Mix
el: Μίξη εισόδου

en: Internal CD
el: Εσωτερικό CD

en: Internal data flow error.
el: Εσωτερικό σφάλμα ροής δεδομένων.

en: Internal data stream error.
el: Εσωτερικό σφάλμα ροής δεδομένων.

en: Jack
el: Βύσμα

en: Keyboard Beep
el: Ήχος πληκτρολογίου

en: LFE
el: Χαμηλών συχνοτήτων (LFE)

en: Line In
el: Είσοδος γραμμής

en: Line Out
el: Γραμμή εξόδου

en: Line-1
el: Γραμμή-1

en: Line-2
el: Γραμμή-2

en: Line-3
el: Γραμμή-3

en: Line-in
el: Γραμμή-εισόδου

en: Loopback
el: Ανατροφοδότηση

en: Low
el: Χαμηλή

en: Master
el: Γενικός (Master)

en: Medium
el: Μεσαία

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Microphone 1
el: Μικρόφωνο 1

en: Microphone 2
el: Μικρόφωνο 2

en: Microphone Boost
el: Ενίσχυση μικροφώνου

en: Microphone Gain
el: Κέρδος μικροφώνου

en: Microphone Source
el: Πηγή μικροφώνου

en: Mixer
el: Μείκτης

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Monitor Source
el: Παρακολούθηση πηγής

en: Mono Mix
el: Μονοφωνική μίξη

en: Mute
el: Σίγαση

en: No URL set.
el: Δεν ορίσθηκε URL.

en: No or invalid input audio, AVI stream will be corrupt.
el: Καμία ή άκυρη εισαγωγή ήχου, η AVI ροή θα καταρρεύσει.

en: No supported stream was found. You might need to allow more transport protocols or may otherwise be missing the right GStreamer RTSP extension plugin.
el: Δεν βρέθηκε καμία υποστηριζόμενη ροή. Είναι πιθανόν να χρειασθεί να επιτρέψετε περισσότερα πρωτόκολλα μεταγωγής ή αλλιώς να σας λείπει το σωστό πρόσθετο RTSP του GStreamer.

en: No supported stream was found. You might need to install a GStreamer RTSP extension plugin for Real media streams.
el: Δεν βρέθηκε καμία υποστηριζόμενη ροή. Είναι πιθανόν να πρέπει να κάνετε εγκατάσταση ένα πρόσθετο GStreamer RTSP για τις ροές Real μέσων.

en: None
el: Κανένα

en: Orange Connector
el: Πορτοκαλί υποδοχή

en: Orange Front Panel Connector
el: Πορτοκαλί υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Other
el: Άλλο

en: Out-gain
el: Κέρδος εξόδου

en: Output Gain
el: Κέρδος εξόδου

en: Phone-in
el: Είσοδος τηλεφώνου

en: Phone-out
el: Έξοδος τηλεφώνου

en: Pink Connector
el: Ροζ υποδοχή

en: Pink Front Panel Connector
el: Ροζ υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Playback Ports
el: Θύρες Αναπαραγωγής

en: Playback is not supported by this audio device.
el: Αυτή η συσκευή ήχου δεν υποστηρίζει αναπαραγωγή.

en: Production
el: Παραγωγής

en: Radio
el: Ράδιο

en: Rear
el: Πίσω

en: Record
el: Εγγραφή

en: Record Gain
el: Κέρδος Εγγραφής

en: Record Source
el: Πηγή εγγραφής

en: Recording is not supported by this audio device.
el: Αυτή η συσκευή ήχου δεν υποστηρίζει εγγραφή.

en: Red Connector
el: Κόκκινη υποδοχή

en: Red Front Panel Connector
el: Κόκκινη υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: SPDIF In
el: Είσδος SPDIF

en: Secure connection setup failed.
el: Αποτυχία εκκίνησης ασφαλούς σύνδεσης.

en: Server does not support seeking.
el: Ο διακομιστής δεν υποστηρίζει αναζήτηση.

en: Server sent bad data.
el: Ο διακομιστής έστειλε λάθος δεδομένα.

en: Side
el: Πλευρικό

en: Simulate Stereo
el: Προσομοίωση στέρεο

en: Speaker
el: Μεγάφωνο

en: Speaker Source
el: Πηγή μεγαφώνου

en: Spread Output
el: Ευρεία έξοδος

en: Stereo
el: Στέρεο

en: Stereo Mix
el: Στερεοφωνική μίξη

en: Surround
el: Περιβάλλων (Surround)

en: Surround Sound
el: Ήχος Surround

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: The driver of device '%s' does not support any known capture method.
el: Ο οδηγός της συσκευής '%s' δεν υποστηρίζει κάποια γνωστή μέθοδο λήψης.

en: The video in this file might not play correctly.
el: Το βίντεο σε αυτό το αρχείο μπορεί να μην αναπαραχθεί σωστά.

en: This file contains no playable streams.
el: Αυτό το αρχείο δεν περιέχει αναπαραγώγιμες ροές.

en: This file contains too many streams. Only playing first %d
el: Αυτό το αρχείο περιέχει πολλές ροές. Αναπαράγεται μόνο η πρώτη %d

en: This file is corrupt and cannot be played.
el: Το αρχείο αυτό είναι κατεστραμμένο και δεν μπορεί να αναπαραχθεί.

en: This file is incomplete and cannot be played.
el: Το αρχείο αυτό είναι ανολοκλήρωτο και δεν μπορεί να αναπαραχθεί.

en: This file is invalid and cannot be played.
el: Το αρχείο αυτό δεν είναι έγκυρο και δεν μπορεί να αναπαραχθεί.

en: This isn't a device '%s'.
el: Αυτή δεν είναι μια συκευή '%s'.

en: Treble
el: Πρίμα (treble)

en: Very High
el: Πολύ υψηλή

en: Very Low
el: Πολύ χαμηλή

en: Video
el: Βίντεο

en: Video In
el: Είσοδος βίντεο

en: Video input device did not accept new frame rate setting.
el: Η συσκευή εισόδου βίντεο δεν αποδέχθηκε τη νέα ρύθμιση ταχύτητας καρέ.

en: Virtual Mixer Channels
el: Κανάλια εικονικού μίκτη

en: Virtual Mixer Input
el: Είσοδος εικονικού μίκτη

en: Virtual Mixer Output
el: Έξοδος εικονικού μίκτη

en: Volume
el: Ένταση

en: White Connector
el: Λευκή υποδοχή

en: White Front Panel Connector
el: Λευκή υποδοχή μπροστινού πάνελ

en: Yellow Connector
el: Κίτρινη υποδοχή

en: Yellow Front Panel Connector
el: Κίτρινη υποδοχή μπροστινού πάνελ
